Koli imalatı

Koli imalatı

 

Koli imalatı yapılırken, Öncelikle oluklu mukavvalar çizilir daha sonra basılır ve en sonunda birleştirilerek koli haline getirilir. Müşterinin istekleri ön planda tutularak kaliteden ödün verilmez. İsteğine göre baskı, kanal açma ve çizgi işleri makinadan tek tek geçirilerek hazırlanır. Katlamaları yapılan, kapak kanalları açılan ve istenilen baskısı yapılan karton mukavvalar bu işlemlerden sonra birleştirme işlemi için dikiş makinelerine doğru yol alır. İstenilen duruma göre dikiş makinesi veya yapıştırma makinesi tercih edilebilir.

Koli imalatı

Kenarlarına müşteri talebi doğrultusunda vurulacak tel dikişler zımba makinesi ile yapılabilir. Yapışkan kulak kısmına tutkal sürülerek yapışkanlı hale getirilebilir. Bu işlemler (dikiş-yapıştırma) birbirinden bağımsız işlemlerdir. İki işlem bir arada yapılamaz.

Sıralamayı Takip Etmek Gerekmektedir

Koli imalatı, çok fazla vakit alan bir işlem değildir. Önemli olan siparişler konusunda sıralamayı takip edebilmektir. Mesela 500 adetlik bir 60x40x40 ölçülerinde ki koli siparişini 20 dakika içerisinde üreterek hazır hal getirebilirsiniz.

Ebatların büyüdüğü başka bir sipariş için (örneğin 80x50x50 ebatlarında bir koli) bu süre biraz daha artabilmektedir. 500 adetlik böyle ebatlı bir sipariş hazırlanma ve teslim süresi yaklaşık olarak 30 dakikadır.

Sürede belirleyici en önemli faktör üretim bandından oluklu mukavvanın çıkıp koli imalatı için hazır hale getirilmesidir. Koliler imalattan çıkıp kenarları birleştirildikten sonra paketler halinde hazırlanarak bağlanır. Orta ölçülere sahip oluklu koliler 1 paketi 10 adet olacak şekilde paketlenir. Büyük ebatlı kolilerde bu sayılar daha az adetli paketler halinde düzenlenir. Küçük ölçüdeki kolilerin ise sayısı daha fazla olabilir.

Paket adetleri;

- Büyük ölçüde olan koliler: 5-10 arası

- Orta ölçüde olan koliler: 10-15

- Küçük ölçüde olan koliler: 15-25 adet şeklinde paketlere ayrılmaktadır.

Güzelce paketlenmiş koliler, paletlere istiflenerek sevkiyat için hazır hale getirilir.

Koli imalatı yapan firmamızın amacı sizlere en kaliteli ürünleri en hızlı en güzel şekilde teslim edebilmektir.

Koli imalatı olarak üretilen koliler:

- Koli
- Kolici
- Baskılı koli
- Baskısız Koli
- Tekstil kolisi
- Taşınma kolisi

paketlenmiş koliler paletlerin üzerine istiflenerek müşteriye sevk edilir.

Koli Üretimi yapan firmamıza ait makine bölgesi ve üretim tesisi ile alakalı resimlerimiz aşağıda yer almaktadir.

 

koli imalatı makina alanı

Koli imalatımız

 ​koli imalatı paketlenmiş halde

Koli İmalatımız​

Koli İmalatımız

   

 

Bizimle İletişime Geçebilirsiniz İletişim